NYHETER TILL DIG SOM PROFESSIONELL

 


LERNBERGER STAFSING

NYHET HOS

SÆTHER HAIRCARE

 

 

ILES FORMULA

När minimalism möter
maximal prestanda.

 

 

NYHET från Revlon Professional

En ny generation av professionella, högpresterande och vårdande tonings-färger.

Upptäck två tekniker för alkalisk och acidisk färgning: den ultimata duon för oändliga behandlingsmöjligheter.

Upptäck Ocean Mist Collection och nyheten Ocean Mist Volume Hair Mousse

Ocean Mist Collection är utformad för att bygga styrka inifrån och ut och ger textur och stadga till håret med känslan av havsbris. Berikad med naturliga vegetabiliska proteiner för struktur och Ocean Silk Technology för extra fukt, elasticitet och glans.

PROMISE

Ett enkelt, humoristiskt och framför allt professionellt varumärke som utvecklats av experter för experter. Detta varumärke är endast tillgängligt på salonger!

"Livet är tråkigt utan konst, och coolt hår är vardagskonst i sin bästa form" – detta är kärnan. "Promise" är ett varumärke som vill sticka ut genom att fokusera på kreativitet, fantastiska hårprodukter, prisvärdhet och stöd till lokala frisörsalonger.

Läs mer om produkterna här.

POPULÄRA PRODUKTER

UTBILDNINGSPROGRAM 2024


Se alla våra nya kurser

MED PÅ TRENDERNA

 

Träffa teamet

Country Sales Manager

Kristoffer Forssell

Tel: +46 070-732 01 61

Mail:
kristoffer.forssell@saether.se

Business Developer 
Nord

Susanne Lindgren

Tel: +46 070-734 30 33

Mail:
susanne.lindgren@saether.se

Business Developer

Nicolas Svensson

Tel: +46 070-734 30 33 

Mail:
nicolas.svensson@saether.se

Education Manager

Sunmi Jacobson

Tel: +46 070-734 66 36

Mail:
sunmi.jacobson@saether.se

Sales Representative 
Göteborg

Wiktoria Johansson

Tel: +46 070 - 788 12 73 

Mail:
wictoria.johansson@saether.se

Sales Representative
NÖ Skåne | Blekinge | Småland 
Maria Brink 

Tel: +46 072-084 22 25 

Mail:
maria.brink@saether.se

Sales Representative 
Värmland|Bohuslän|Skaraborg

Veronika Olsson

Tel: +46 070-734 33 43 

Mail:
veronika.olsson@saether.se

Sales Representative 
Skåne

Sara Kyrönen

Tel: +46 070-744 19 44 

Mail:
sara.kyronen@saether.se

Sales Representative 
Stockholm

Matej B. Grolleman

Tel: +46 070-640 92 84 

Mail:
semabz@saether.se

Sales Representative 
Stockholm

Demet Orhan

Tel: +46 76- 723 27 73 

Mail:
demet.orhan@saether.se

Marketing Coordinator

Eva Borkeby

Tel: +46 08-564 88 930

Mail:
eva.borkeby@saether.se

Nordic Education Coordinator 
Lina Tötterman

Tel: +46 76-297 98 45

Mail:
lina.totterman@saether.se

Customer Service

Cornelia Adolfsson

Tel: +46 08-564 88 921

Mail:
kundservice@saether.se